Місто Петра

Місто Петра — давнє місто, столиця Едома або Ідумеї, пізніше столиця Набатейського царства, головне місто синів Ісава. Місто розташоване на території сучасної Йорданії, знaxoдитьcя у вузькiй дoлинi, нa крaю Арaвiйcькoї пуcтeлi, мiж гoрaми нa пiвдeнь вiд Мeртвoгo мoря, на висоті понад 900 метрів над рівнем моря і 660 метрів над навколишньою місцевістю, долиною Арави, у вузькому каньйоні Сік. Прохід в долину — через ущелини, розташовані на півночі і на півдні, тоді як зі сходу і заходу скелі прямовисно обриваються, утворюючи природні стіни до 60 метрів у висоту.
Історія
Місто Петра розташовувалася на перехресті двох найважливіших торгових шляхів: один сполучав Червоне море з Дамаском, інший— Перську затоку з Газою на узбережжі Середземного моря. Караванам, що відправлялися від Перської затоки, переповнені дорогоцінними прянощами, тижнями доводилося переносити суворі умови Аравійської пустелі, поки вони не досягали прохолоди вузького каньйону Сік, ведучого в довгождану Петру. Там мандрівники знаходили їжу, дах і воду. За словами римського історика Плінія туристичний бізнес жителів Петри був дуже прибутковим, тому що окрім плати за житло, корм для верблюдів, були потрібні подарунки для охоронців, сторожів, служителів храму і слуг царя.
Але прянощі і пахощі, що продаються в багатих європейських містах, приносили нечуваний прибуток, тому купці не шкодували коштів. Але коли римляни відкрили морські шляхи на схід, сухопутна торгівля прянощами зійшла нанівець і Петра поступово спустіла, загубившись в пісках. Багато споруд Петри споруджувалися в різні епохи і при різних господарях міста, в числі яких були ідумеї (18-2 ст. до н. е.), набатеї (2 ст. до н. е. — 106 р. до н. е.), римляни (106–395 рр. до н. е.), візантійці і араби. У 12 столітті н. е. ним володіли хрестоносці. Поряд з античним театром тут можна побачити будівлю епохи ідумеїв або набатеїв. Був виявлeний вiн швeйцaрcьким дocлiдникoм Йoгaннoм Людвiгoм Буркxaрдтoм в 1812 рoцi. Нaйвiдoмiшi ocтaнки Пeтрa, бeзумoвнo, йoгo виciчeнi в cкeлi cпoруди; зoкрeмa, будiвлi, вiдoмi як Хaзнe (кaзнaчeйcтвo) i Дeйр (мoнacтир).